Blogazine – fantastyczne formy postów
blogowych, posiadające tłumy wielbicieli.
Nowoczesne formy magazynów internetowych zapowiadają śmierć nudnych tekstów.

Internet powoli staje się wielkim śmietnikiem, zalewanym szablonowymi stronami i tekstami. W odwecie na to zjawisko pojawiła się nowa tendencja, w myśl której ludzie zaczynają doceniać oryginalność i tworzyć blogi, które wybijają się ponad całą masę takich samych stron. Doskonałym sposobem na wyróżnienie się w sieci są tzw. blogazyny, które spektakularnie zwiększają wiarygodność prezentowanych w nich informacji.
Spójrzmy prawdzie w oczy – klasyczny blog jest nudny.
Nie licząc tekstu i obrazków, niemal każdy blog ma ten sam układ. Konsekwencja i kreowanie stylu są ważne przy tworzeniu blogu, ale co z oryginalnością? Czy post zawierający przepis na pierniczki zasługuje na taki sam szablon jak wpis o hackach do CSS?
Czy zatem to WordPress jest winny niskiej jakości tekstów? Instalacja WordPressa jest tak prosta, że każdy może mieć swój blog w ciągu kilku minut. Być może skoro stworzenie ich jest tak proste, ludzie nie zadają sobie trudu, aby ich zawartość była wartościowa. Wystarczy zastanowić się nad tym, jak wiele pracy musi włożyć projektant w stworzenie takiego magazynu internetowego. Czy warta będzie ona pisania o rzeczach bez znaczenia? Blogazine - Poznaj nowoczesne formy postów blogowych.
blogazyn powstał
w czerwcu 2008r. Stworzył go
Jason Santa Maria,
jeden z innowatorów
nowego trendu.
Czym jest “blogazine” i jaki zyskuje tłumy wielbicieli?
Pisaliśmy już o tym jak pisać bloga. W blogazynie najważniejszą rzeczą jest jego wygląd. Każdy z nich ma swój indywidualny styl, układ i design. Blogazyn rezygnuje ze standardowych rozwiązań „wordpressowych”. Często wyglądem nawiązują one do internetowych wydań czasopism.
Dzięki tworzeniu blogazynu, zaszczepisz w sobie ducha kreatywności. Niepowtarzalne wzory po prostu zmuszą Cię do twórczego myślenia i tworzenia czegoś innowacyjnego. Takie eksperymentowanie sprawi Ci ponadto zapewne wiele przyjemności i zabawy. Poza niesamowitą przyjemnością i rozwojem kreatywności będziesz musiał wykazać się również wytrwałością.
go i zaczynałem od nowa. Tak było dziesięć albo nawet
dwanaście razy, aż w końcu zrezygnowałem.
Jeśli masz nawyk pisania krótkich artykułów i chcesz zacząć pisać blogazyny, będziesz musiał to zmienić. Kreatywne blogi, wymagają nie tylko większej ilości treści, ale również treści wartościowej.
Na co zwracać uwagę podczas prowadzenia blogazine?
Prowadzenie blogazynu, zmusza do bardziej kreatywnego myślenia.
Zapisywanie swoich myśli i klikania „wyślij” bez zastanawiania się nad układem tekstu jest proste. Z kolei poświęcając trochę czasu dla sztuki blogowania, Twoja kreatywność rośnie wprost proporcjonalnie do Twoich wysiłków.
Spraw, by Twoje posty
były bardziej czytelne.
Jeżeli Twoje posty ograniczają się tylko do
tekstu, tekstu i tylko tekstu, ludziom nie
będzie chciało się ich czytać. Włóż trochę
pracy w stylizację treści.
Stwórz coś innego
i ekscytującego dla czytelników.
Zmniejsz liczbę krótkich, prostych postów,
a zadbaj o dłuższy i atrakcyjnie
wyglądającą całość. Twój blog
automatycznie będzie miał większe
znaczenie i przyciągnie rzesze nowych,
zainteresowanych czytelników.
- Musisz mieć doświadczenie z HTML-em
i CSS-em. Każdy może tworzyć blogazyn
w WordPressie, ale budowa ciekawego
układu tekstu wymaga pewnego
doświadczenia z CSSem i HTMLEM.
- Brak doświadczenia w układzie druku.
Wiele elementów tworzenia blogazynów
czerpie z magazynów drukowanych,
dlatego też brak doświadczenia w tym
zakresie może być jedną z przeszkód
w ich tworzeniu.
- Zabieranie dużej ilości czasu. Ktoś może
uznać to za wadę, ale jeżeli będziemy robili
to z pasją i zaangażowaniem, czas nie
będzie miał dla nas znaczenia.
Wszystko co musisz wiedzieć, ale boisz się zapytać...
Blogerzy tworzący blogazyny nie pracują na standardowych Wordpressach, które mają uczynić ich życie łatwiejszym. Przeciwnie, zmieniają ten trend i tworzą naprawdę fantastyczne treści. Starają się kreować oryginalne wzory i układy każdego postu, pokazując tym samym, jak w twórczy i przyjemny sposób można budować swój blog. I jak podawać nawet trudne informacje w przyjemny sposób, który łatwo zapada w pamięci. Ci ludzie robią to z zamiłowania, tworzą z prawdziwą pasją.
Trendy mają to do siebie, że przyciągają masy, które chcą z tego trendu skorzystać. Jednak z trendem tworzenia blogazynów jest nieco inaczej. Wielu osobom się to podoba i chciałoby tworzyć takie blogi, jednak nie każdy ma takie możliwości i umiejętności. Projektowanie układu kreatywnego bloga do konkretnej treści, wymaga cierpliwości, poświęcenia, a przede wszystkim wysiłku i umiejętności blogera.
Pionierami w kategorii blogazynów są Jason Santa Maria, Dustin Curtis i Gregory Wood. Przed stworzeniem własnego blogazynu warto więc zapoznać się z ich twórczością. Wiele osób może kojarzyć Dustina Curtisa z jego listu otwartego do American Airlines, w którym proponuje radykalny redesign ich strony, co miałoby na celu uczynienie jej bardziej przejrzystej i przyjaznej dla oka ich klientów.
Jak zrodził się pomysł blogazynów?
Dustin Curtis w wywiadzie dla smashingmagazine.com opowiedział w jaki sposób stworzył swój pierwszy blogazyn – wyznał, że nigdy nie był zadowolony ze swojej pracy. Napisał : Zawsze około dwóch tygodni po zakończeniu danego projektu, mam pomysł na to, jak można to było zrobić lepiej. Kiedy kończyłem projektować mój blog, nienawidziłem go i zaczynałem od nowa. Tak było dziesięć albo nawet dwanaście razy, aż w końcu zrezygnowałem. Zrozumiałem, że każdy post powinien mieć własną konstrukcję, która odpowiada jej zawartości. Pomimo ograniczeń HTML-a i CSS-a, to wyszło to lepiej, niż myślałem. Ten styl nie nadaje się
dla wszystkich stron.
Nie będzie praktyczny
dla blogów, które
publikują 3 – 4 artykuły
dziennie. Wiele stron
zyskuje jednak poczwórnie
z każdym bogatym postem.
Masz nieograniczone możliwości
w tworzeniu kreatywnego bloga...
Dlaczego miałbyś ograniczać się do jednego stylu i jednego układu, skoro możesz eksperymentować ze swoją kreatywnością, tworząc nowoczesne blogi? W sieci duszącej się już od masy takich samych blogów ludzie zaczęli zwracać uwagę na oryginalność i formę przekazu. Jeśli więc Twój blog należy do tej szarej masy blogosfery, być może wkrótce również zaczniesz tracić użytkowników.
koncepcyjna

Pomóż ludziom zrozumieć Twój przekaz poprzez nakreślenie dosłownej lub ukrytej przenośni. Wykorzystaj to skojarzenie, by pomóc ludziom zrozumieć pojęcie i wpłynąć na to, jak jest ono postrzegane.
Mądrego miło posłuchać
Szanowny ekspercie.
Podziel się wiedzą i odbierz zapłatę.
Sprawdź to - kliknij tutaj.
Lubisz nasze treści i to co robimy?
Możesz publikować je u siebie, sprawdź
także jak jeszcze możesz nas wesprzeć.
UDZIEL WSPARCIA
Kliknij tutaj!
Zawsze cieszą nas komentarze i przykłady, które odnoszą się ściśle do komentowanych treści, bądź też zawierają dodatkowe, wzbogacające pierwotny materiał informacje. Staramy się blokować wpisy zawierające obelżywy język lub mające charakter spamu, oraz na bieżąco moderować poziom dyskusji, aby odpowiadał on standardom, które wyznaczamy.
1. Pozostawmy to miejsce wolne od reklam.
2. Dyskutujemy o ideach, bez zarzutów osobistych.
3. Nie publikujemy multimediów.