show menu
+ Menu

Gdzie szukać dobrego copywritera?

Od: Tomasz z Warszawy
Potrzebuję opra­co­wać tek­sty na stronę z biżu­te­rią; to pro­dukt, gdzie wize­ru­nek to sprawa wiel­kiej wagi, a kon­ku­ren­cja jest ogromna. Z góry dzię­kuję za pomoc.
Odpowiedz na pytanie

Warning: Illegal string offset 'solo_subscribe' in /home/owocnipl/public_html/logofirmowe.pl/wp-content/plugins/subscribe-to-comments/subscribe-to-comments.php on line 304

Subscribe without commenting

avatar

Odpowiedź eksperta

Od: Adam Krauza
0
osób uznało odpowiedź
za pomocną

Pisanie tekstów na potrzeby internetu to specyficzna branża: jest na tyle nowa, że niewielu jest jeszcze doświadczonych specjalistów. Z drugiej strony, istnieje wielka grupa osób piszących teksty na zamówienie, bardzo różniących się poziomem i specjalizacją. Nie jest łatwo się w tym zorientować.

Przede wszystkim, zorientuj się, na jakim rodzaju tekstu Ci zależy:
- treść może być napisana tak, by poprawiać wyniki strony w wyszukiwarce Google; to SEO copywriting, najczęściej spotykany rodzaj tekstów
- inną specjalizacją jest tworzenie treści przede wszystkim wizerunkowych; nie są przeznaczone dla skanerów Google, lecz żywych odbiorców, których mają skusić elegancją i sprzedażowymi zdolnościami
Oczywiście, pomiędzy tymi dwoma modelami istnieje wielka przestrzeń kompromisu. Zawsze jednak pytaj i informuj potencjalnego wykonawcę, na jakim efekcie zależy Ci przede wszystkim.

Teksty, które opracowaliśmy dla swoich własnych stron, to przykład złotego środka pomiędzy korzyściami z dobrego pozycjonowania w Internecie (seo), a kulturą słowa i czytelną komunikacją. Na rynku jest już kilka projektantów takich treści, zachęcamy jednak do wypróbowania i naszych możliwości.


Warning: include(../sliders-new.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/owocnipl/public_html/logofirmowe.pl/wp-content/themes/o/artykuly/qa.php on line 319

Warning: include(../sliders-new.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/owocnipl/public_html/logofirmowe.pl/wp-content/themes/o/artykuly/qa.php on line 319

Warning: include(): Failed opening '../sliders-new.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/owocnipl/public_html/logofirmowe.pl/wp-content/themes/o/artykuly/qa.php on line 319
Podobne tematy
Podobne pytania
Kategorie
Na górę
Która społeczność wydaje Ci się lepsza?
Zagłosuj, klikając jedną z poniższych opcji.

Pytania&Odpowiedzi
Przydatne reguły

Jak zgłaszać pytanie?
Każdego tygodnia wybierzemy kilka pytań, do których przygotujemy odpowiedzi. Zgłaszając pytanie, pamiętaj o umieszczeniu aktualnego adresu mail oraz numeru telefonu. Jeśli nie życzyłbyś sobie ich ujawniania, prosimy o odpowiednią adnotację (i podanie pseudonimu).

Staramy się, by nasze odpowiedzi mogły występować jako wyczerpujące i wiarygodne źródło informacji, oraz by nie trzeba było czekać na nie zbyt długo. Oto kilka wskazówek, jak dobrze przygotować pytanie:
  • pisz precyzyjnie i jasno. Trudno jest przygotować przydatną odpowiedź na niekonkretne pytanie.
  • zachowaj kulturę i takt. Nie zadawaj pytań, które mogą być uznane za obraźliwe.

Jak tworzyć odpowiedzi?
Twoja odpowiedź powinna być pomocna i godna zaufania.
  • skupiaj się na tym, na czym się znasz. Odpowiadaj na pytania związane z Twoją specjalnością.
  • szukaj dodatkowych źródeł, by powiększyć wartość odpowiedzi, ale nie prezentuj cudzych ustaleń jako własnych. Cytuj źródła.
  • nie atakuj społeczności poprzez publikacje mogące naruszyć czyjeś uczucia bądź łamiące prawo.

Jak wybieramy najlepsze odpowiedzi?
Zadane pytanie pozostaje «otwarte» przez pięć dni, zanim otrzyma odpowiedź. Przez ten czas zadający pytanie może spośród udzielonych wskazać «Najlepszą Odpowiedź», bądź «Brak Najlepszej Odpowiedzi» w przypadku, gdy nie znajdzie poszukiwanej informacji.

Wówczas, jako «Najlepsza» automatycznie wyróżniana jest odpowiedź, która otrzyma najwięcej pozytywnych głosów.

Jeżeli żadna odpowiedź nie otrzyma pozytywnej oceny, albo odpowiedzi w ogóle się nie pojawią, pytaniu automatycznie przypisywana jest opcja «Brak Najlepszej Odpowiedzi».

Czym są pytania bezpośrednie?
Możesz zadać pytanie nie tylko nam, ale i innemu członkowi forum. Wystarczy, że klikniesz na odpowiednią ikonkę na profilu danego autora. Odpowiedź otrzymasz na swoje konto; zarówno ona, jak i pytanie nie będą widoczne dla osób postronnych. Tak działają pytania bezpośrednie.
Utrapienia z marketingiem?
Zadaj pytanie
Tu możesz liczyć na darmową
odpowiedź od ekspertów
Prowokowanie działań
W codzien­nych ścież­kach, potrze­bu­jemy małych przy­po­mnień, które zmo­ty­wują nas do działania.
Efektywne, zachę­ca­jące kuk­sańce powinny zacze­piać ludzi tam, gdzie się znaj­dują.

Na stro­nie może to być wyróż­niony guzik, przy­po­mnie­nie mailem a nawet zwy­kły Tweet. Można także wyko­rzy­stać czyn­niki wywo­łu­jące w try­bie offline. Pomyśl o takich rodza­jach przy­po­mnień, które można usta­wić samemu (SMS, komu­ni­ka­tory) Również wydruk, czy naklejka będą słu­żyć dokso­nale jako przy­po­mnie­nie, by coś zrobić.
Kliknij lubię to na
Pytanie.
Pomóż nam znaleźć właściwą odpowiedź na poniższe pytanie.
Twoja odpowiedź:

Imię (nick):
Adres eMail:
Źródła:
Chcesz załączyć obrazek do odpowiedzi? - Kliknij tutaj.
Twoje pytanie.

edytuj
Opisz kontekst pytania:
Imię (nick):
Adres eMail:
x
Będziemy Ci bardzo wdzięczni za
sugestie lub informację o napotkanym
błędzie. Każdego dnia wkładamy wiele
pracy, aby te strony były lepsze.

Pozwól nam Tobie podziękować:
no-spam